Kinder Natuur Latex matras - eenpersoons 120x200 - natuurrubber matras SG 70 - 15cm dik - Tijk wasbaar op 60 graden gewatteerd met 400 g/m² Thermostar
Kinder Natuur Latex matras - eenpersoons 120x200 - natuurrubber matras SG 70 - 15cm dik - Tijk wasbaar op 60 graden gewatteerd met 400 g/m² Thermostar

Kinder Natuur Latex matras - eenpersoons 120x200 - natuurrubber matras SG 70 - 15cm dik - Tijk wasbaar op 60 graden gewatteerd met 400 g/m² Thermostar

905,-
bol.com
Shopscore(0)
905,-
Gratis8+ dagen

Specificaties

EAN6152813278269
Geschikt voorSlaapkamer
MateriaalLatex
DoelgroepKind
MaatvoeringEenpersoons
Afmeting120 x 200
Lengte200 cm
Breedte120 cm

Beschrijving

KINDER NATUUR LATEX

Dit matras is ontwikkelt na het stellen van de vraag ‘wat is het beste matras voor een kind?’. 100% natuurlatex, gecertificeerd, prachtige tijk (matrashoes) en in de juiste hardheid.

De wervelkolom van kinderen is nog niet volgroeid. Hierdoor is een matras nodig dat alleen meegeeft bij een bepaalde druk. In tegenstelling tot de spieren groeien de botten van een kind veel sneller, waardoor een verkeerde hardheid de ontwikkeling kan schaden. Dit kan zorgen voor houdingsproblemen, rugpijn en spanning.


Welke hardheid heeft het kinder natuurlatex matras?

Het kinder natuurlatex matras heeft een hardheid H1/2. Deze hardheid is geschikt voor kinderen vanaf circa 20 tot 60 kilogram. Het voordeel van natuurlatex is de combinatie van lage progressieve tegendruk, veerkracht en ongeëvenaarde elasticiteit. Door de verhouding van deze eigenschappen is de eerste 15% van de matraskern zachter, voor een comfortabel gevoel en zodat het lichaam voldoende kan wegzakken in het matras. Hierna ontstaat steeds meer steun, zodat het lichaam nooit te ver kan wegzinken. Daarbij geldt dat de combinatie van elasticiteit en lage progressieve tegendruk de druk op het lichaam zo laag mogelijk houdt. De fijne veerkracht zorgt dat het matras een prettige ‘wiebelfactor’ heeft: het matras is niet te wiebelig en ook niet te stabiel. Voordeel is dat het omdraaien (wat de doorbloeding op gang houdt) makkelijk gaat.


Is het matras gemaakt met 100% natuurlijk latexaandeel?

Ja. Een latex matras kan bestaan uit natuurlijk en synthetisch latexaandeel. Natuurlijk latexaandeel is prijziger, dat heeft te maken met de verwerking. Het latex sap wordt gewonnen door inkepingen te maken in de schors van de Hevea Brasiliensis boom. Het voordeel van natuurlijk latexaandeel is de betere elasticiteit en duurzaamheid. Er kan in een latex matras ook synthetisch latexaandeel worden gebruikt. Dat wordt gemaakt vanuit nafta, een bijproduct van aardolie. Wij werken in de Ergo-Natuurlatex 100% enkel met natuurlijk latexaandeel, en geen synthetisch latexaandeel.


Wat is het soortelijk gewicht van het kinder natuurlatex matras?

Het kinder natuurlatex matras heeft een soortelijk gewicht (SG) van 70. Dit staat voor het aantal kilogram materiaal wat per kubieke meter (kg/m3) in het matras is verwerkt. Hoe meer materiaal er wordt gebruikt, des te elastischer en duurzamer het matras is. Een goede elasticiteit is belangrijk, zodat het materiaal zo nauwkeurig mogelijk naar het lichaam kan vormen.


Wat is de dikte van het kinder natuurlatex matras?

De matraskern is liefst 15 centimeter dik. Met de tijk eromheen komt de totale dikte op circa 18 centimeter uit. Dit zorgt ervoor dat het natuurlatex matras een lange periode mee kan. En het natuurlijk matras kan ook lang mee, omdat dunlop latex gemaakt met 100% natuurlijk latexaandeel een onwijs lange levensduur heeft. Dus u kunt gerust 10 jaar vooruit met het matras.

De matraskern is gemaakt door Latexco in Tielt (België) en de tijk is gemaakt in Nederland.


Een gezonde en ontspannen slaap voor uw kind

Het gebruik van een hoog soortelijk gewicht, de juiste hardheid en een goede zone indeling zorgt dat de wervelkolom in iedere slaaphouding zo recht mogelijk wordt uitgelijnd en de druk op het lichaam zo laag mogelijk wordt gehouden.

Klik op meer informatie om meer te lezen over te lezen over onder andere de certificatie, de tijk (matrashoes) en de geschikte bedbodems.


Welke certificatie zit er op het Kinder natuurlatex matras

Het kinder natuurlatex matras heeft Standard 100 by OEKO TEX® op de matraskern en de tijk. De OEKO TEX® controleert op schadelijke stoffen voor gezondheid en milieu. Het natuurlatex is daarnaast ook onderhevig aan LGA certificatie (getest op schadelijke stoffen) en ECO-Institut. ECO-Institut wordt enkel uitgereikt aan natuurlijke producten. Tevens is het matras onderhevig aan de euroLATEX Eco-Standard. Tot slot is het latex voorzien van de Euro-Latex certificatie.


Waar is de tijk (matrashoes) van gemaakt?

De tijk (matrashoes) is volledig afritsbaar in twee delen en wasbaar. We hebben bij dit latex matras de volgende tijk:

  1. Classic - Deze tijk is opgebouwd uit een oppervlakte van 80% polyester, 18% viscose en 2% Tencel, en gewatteerd met 400 g/m² Thermostar. Het is een dikke tijk die perfect in staat is te zorgen voor een snelle vochtafvoer, zodat de latex matraskern optimaal beschermd blijft.

De matraskern is voorzien van een trikot. Dat is een soort dunne panty. Dit zorgt dat het schuim niet aan de tijk blijft haken en makkelijker in en uit de tijk geschoven kan worden.


Welke bedbodem past het beste bij het kinder natuurlatex matras?

Het kinder natuurlatex matras bestaat uit één laag uiterst elastisch natuurlatex. Dit materiaal vormt zich nauwkeurig naar het lichaam, maar ook naar de bedbodem. Wat betreft de bedbodem raden wij het volgende aan:

  1. Bij een lichaamsgewicht tot circa 50 kilogram kan bij dit natuurlatex matras iedere bedbodem worden ingezet. Vanwege de beperkte druk op de combinatie komt de bedbodem nog niet echt om de hoek kijken. Bij een plankenbodem / lattenbodem is het wel belangrijk dat de onderlinge lattenafstand maximaal 4 centimeter bedraagt.
  2. Bij een lichaamsgewicht vanaf circa 45/50 kilogram komt de bedbodem steeds meer om de hoek kijken. Bij het kinder natuurlatex matras raden we dan graag een goede lattenbodem aan. Een goede lattenbodem biedt door de bolstaande en kantelende latten een bepaalde tegendruk en aanpassingsvermogen. Hierdoor worden de verhoudingen al enigszins juist gelegd, waardoor het matras enkel nog de druk op het lichaam hoeft weg te nemen. Een eenvoudige lattenbodem van bijvoorbeeld de Beter Bed of Ikea is prima, maar bij ons mag de Ergo-Lattenbodem ook overwogen worden.

Is het matras ook in andere afmetingen verkrijgbaar?

Het kinder natuurlatex matras leveren we tot 140 centimeter uit één kern. Heeft u een andere afmeting nodig, neem dan even contact met ons op.